Nyheder

Medlemsmøde i Foreningen Korskær

Foreningens sekretær, Dorthe Kristiansen skriver om det spænde arrangement:

Kære alle

Det næste medlemsmøde i Foreningen Korskær finder sted 29. maj 2018 kl. 19 – 21 i Medborgerhuset.

Temaet for mødet er, hvordan vi kan udvikle på samarbejdet mellem alle de 12 foreninger/grupper i Korskærparken, som arbejder for bedre trivsel og sundhed.

Målet for samarbejdet er i højere grad at kunne hjælpe hinanden med alt det praktiske i forbindelse med  arrangementerne i Korskærparken. Men også at kunne blive bedre til at rekruttere nye medlemmer til vores foreninger/grupper samt informere og udbedre kendskabet til alle de gode initiativer og tilbud, der er til beboerne.

Som altid er I velkomne til at deltage med 2 medlemmer fra hver af grupperne, og vi beder jer om at give besked til Erik om, hvor mange I kommer af hensyn til bestilling af the og kaffe og ostemadder mv. Besked til Erik på mailadresse Ribehus@gmail.com senest 20. maj.

Vi håber at se mange af jer

Mange hilsener

Bestyrelsen for Foreningen Korskær.